Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Dreamboxturk.Com Sitemize devamlı konu acıcak devamlı online olan mod ve adminler alınacak irtibat direk admin nickine +491637790062 WhatsApp dan yapılması rica olunur...

Pfizer Aşısı Koronavirüs Vakalarını Yüzde 94 Azalttı

SonSuzLuK

Form Admin
Yönetici
Sayfa Yönetimi
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
42,578
Web sitesi
www.dreamboxturk.com
Pfizer aşısının iki doz uygulanması durumunda semptomlu Koronavirüs vakalarını yüzde 94 oranında azalttığı tespit edildi.
The Guardian'da yer alan habere göre, prestijli tıp dergisi New England Journal of Medicine'de yayımlanan çalışma, İsrail'den 1.2 milyon kişinin verilerine göre hazırlandı.

Son iki aydır nüfusunun çoğunu aşılayan İsrail'de yapılan çalışmayla Pfizer ve BioNTech aşısının semptomlu Koronavirüs vakalarını yüzde 94, ağır vakaları yüzde 92 oranında azalttığı tespit edildi.

Raporda "Bu ulus çapında yapılan toplu aşılama programıyla hazırlanan çalışma aşının Covid-19 bağlantılı pek çok duruma karşı etkili olduğunu gösterdi" ifadeleri yer aldı.

Öte yandan hazırlanan çalışma Pfizer/BioNTech aşısının Güney Afrika kaynaklı Koronavirüs varyantı üzerinde ne derece etkili olduğunu göstermedi. Britanya'da tespit edilen varyanta karşı ise aşının etkili olduğu belirtildi.

Yaklaşık 9 milyon nüfuslu İsrail'de nüfusun neredeyse yarısına Pfizer aşısının ilk dozu uygulandı.