Neler yeni
  • Dreamboxturk.Com Sitemize devamlı konu acıcak devamlı online olan mod ve adminler alınacak irtibat direk admin nickine yapılması rica olunur...

Instagram Türkiye için müjdeli haberi verdi!

dreamboxturk

Teknik Admin
Yönetici
Sayfa Yönetimi
Katılım
29 Mar 2010
Mesajlar
104,593
Web sitesi
www.dreamboxturk.com
Önceden sınırlı sayıda işletmenin erişebildiği Instagram Alışveriş özelliği büyük markalardan e-ticarete atılan küçük işletme sahiplerine, Türkiye’de uygun şartları sağlayan tüm işletmelerin kullanımına açılıyor.
İnstagram alışveriş özellikleri Türk kullanıcılarla buluşuyor
Instagram’da alışveriş özelliği artık Türkiye’de uygun şartları sağlayan tüm işletmelere açılıyor. Bu, Facebook Shops ve IGTV üzerinden alışverişe erişimi de beraberinde getirirken, Reels üzerinden alışveriş de önümüzdeki günlerde test edilmeye başlayacak.

Türkiye’deki işletmeler, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan Facebook Shops’a da erişebilecek. Böylece işletmeler, kullanıcıların Facebook’un uygulamaları üzerinden sevdikleri ürünleri keşfedebilecekleri ve satın alabilecekleri, kişiselleştirilebilir bir çevrimiçi mağaza oluşturabilecek. Facebook Shops, işletmelerin ürünlerini göstermek için tek bir yerden kişiselleştirilebilen koleksiyonlar oluşturabildiği, hem Facebook hem Instagram’a uyumlu bir mağaza deneyimi sunacak.
IGTV ve Reels üzerinden alışveriş
Instagram ayrıca, önümüzdeki hafta IGTV üzerinden alışveriş özelliğinin dünya genelinde kullanıma sunulmaya başlayacağını, bu yıl içinde de Reels üzerinden alışveriş özelliğinin test edilmeye başlayacağını açıkladı. Kullanıcılar artık IGTV’de video izlerken birkaç tıklamayla bir ürün seçip, işletmenin web sitesi üzerinden alışverişini tamamlayabilecek. Önümüzdeki günlerde, alışveriş özelliğini kullanan IGTV videoları, Instagram Shop üzerinden de keşfedilebilecek.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Google ads alanı