Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Dreamboxturk.Com Sitemize devamlı konu acıcak devamlı online olan mod ve adminler alınacak irtibat direk admin nickine +491637790062 WhatsApp dan yapılması rica olunur...

AzTV, Mədəniyyət TV ve İdman TV Bugun HD YAYINA GEÇİYOR

SonSuzLuK

Form Admin
Yönetici
Sayfa Yönetimi
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
42,578
Web sitesi
www.dreamboxturk.com


Azerbaycan Televizyonu, İdman TV ve Madaniyyat HD formatına geçiyor.(31.05.2021 itibariyle).Yine azerspace uydusundan yayınlara devam edecekler.Eski kullandıkları frekansları kullanacaklar sanırım.Bir değişiklik olursa konumuzda verilecektir.

Yapılan açıklama şu yönde;

Cumhurbaşkanı, Azerbaycan televizyonunun modernizasyonu için 2019 yılında Yatırım Fonundan fon tahsisine ilişkin bir kararname yayınladı. Bu karara istinaden 65 yaşındaki televizyon HD formatında yayına başlayacak.
Azerbaycan Televizyonu, ortak entegratör şirketi ile birlikte merkez ofisi sıfırdan tasarladı. Yeni formatta yayınlanacak hava odasının hazırlanmasının yanı sıra TV personeline yönelik eğitimler düzenlendi.
SH BP Genel Müdürü Elman Imanguliyev, HD formatına geçmek için bir merkez ofis ve bir yayın ofisi inşa edildiğini söyledi. Ona göre, gelecekte tüm kanalı HD formatına çevirme kapasitesine sahip bir spor salonu geliştirildi: "Ayrıca tüm TV merkezinin HD formatına dönüştürülmesini sağlayacak bir altyapı inşa edildi."
Ayrıca ekipmanların aşırı ısınmasını önlemek için merkezi sunucu odası için yangın söndürücüler, güvenlik kameraları ve klimalar satın alındı. Otomatik kurgu sistemi de modern televizyonun gereksinimlerini karşılayacak şekilde yeniden yapılandırıldı.Azerbaycan Televizyonu teknik yapım birliğinin direktörü Elnur Alizadeh, yeni teknolojilerin tanıtılması ve yeni ekipmanlara geçişin yeni gereksinimler getirdiğini söylüyor. Örneğin, arşivleme, veri aktarımı ve diğer belirli alanların yeniden tasarlanması gerekiyor. Ağ altyapısının güncellenmesi gerekiyor. Yani yapılacak iş bununla da bitmiyor: “Montaj istasyonları artırılmalı. Yeni kameralar satın alınmalıdır. Ayrıca biliyorsunuz ki çok sayıda stüdyomuz ve mobil TV kanalımız var. Bunların da entegre edilmesi gerekir. Çünkü oradaki ekipmanların çoğu ya sona ermiş ya da mevcut gereksinimleri karşılamıyor. Hedeflerimiz gelecekte bu yönde ilerlemek. Bu süreçleri aşamalı olarak yürütmek gerekiyor."